Jediné muzeum svého druhu na světě, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století, je unikátní i rozsahem svých expozic. Stovky unikátních exponátů dokládají historii vaření piva od starověku až po současnost. Seznámíme vás s historií plzeňských hospod, prohlédnete si sladovnu, hvozd, valečku, laboratoř i řadu pivních kuriozit (například nejmenší pivní džbánek na světě).
Plzeňský pivovar
Turistické cíle • Muzeum
Právě v Plzeňském pivovaru se v polovině 19. století odehrála revoluce v pivovarnictví. Poprvé v historii lidstva bylo vyrobeno pivo, jak je známe dnes - správně hořký nápoj zlaté barvy, se sněhobílou pěnou.
Dnes je pivovar živým a dynamickým místem, kde se prolíná tradiční výrobní postup piva Pilsner Urquell s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví. Rozvíjí se tak unikátní industriální památka, která láká nejen všechny znalce a milovníky dobrého piva.
- Stáčírna – Z nádvoří pivovaru vás autobus odveze do stáčírny, která je jednou z nejmodernějších v Evropě. Prohlédnete si linku, kde se pivo stáčí do láhví a která má úctyhodnou kapacitu 120 000 lahví za hodinu.
- Expozice surovin – Po prohlídce stáčírny nastoupíte do největšího osobního výtahu v ČR, který vás vyveze k unikátnímu panoramatickému kinu. V krátkém filmu se seznámíte s tajemstvím výroby piva Pilsner Urquell a po jeho zhlédnutí všemi smysly poznáte, z jakých surovin se ležák vaří.
- Varny – Při putování výrobou piva se zastavíte také u historických varných nádob z roku 1931. Nahlédnete i do moderní varny z roku 2004 s denní kapacitou téměř 3 000 000 piv a samozřejmě nebude chybět ani představení celého procesu vaření piva Pilsner Urquell.
- Expozice lidé Pilsner Urquell – Víte, kolik lidí se podílí na úspěšném vaření piva? Nestojí to jen na sládkovi. Existuje řada pivovarnických profesí, bez kterých byste Pilsner Urquell nikdy neochutnali. Zjistíte, co obnášela jejich každodenní práce a co všechno bylo potřeba, aby uspěli. Píle, odhodlání a vytrvalost se v Plzni předává z generace na generaci.
- Pivovarské sklepy – Navštívíte historické pivovarské sklepy, které jsou dlouhé 9 kilometrů. Dozvíte se, na co se používá spilečná káď a čemu se říká „pivní deka“. Plzeňský Prazdroj dodnes v těchto prostorách vyrábí část produkce jako za dob prvního sládka – Josefa Grolla – kvašením v otevřených kádích a zráním v dubových sudech.
- Degustace nefiltrovaného piva – Co by to bylo za prohlídku plzeňského pivovaru bez degustace ležáku. Dospělí návštěvníci dostanou šanci ochutnat nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell načepované přímo z dubového sudu. Toto pivo můžete ochutnat pouze při prohlídce pivovaru nebo během zážitkového programu na Šalandě.
Prohlídky pivovaru jsou v českém, anglickém, německém, ruském, francouzském, polském, španělském a italském.
Čas prohlídek pro individuální návštěvníky bez předběžného objednání naleznete zde.
>> Prohlídka plzeňského pivovaru Pilsner Urquell
Pivovarské muzeum
>> Prohlídka Pivovarského muzea
Plzeňské historické podzemí
S téměř 14 kilometry chodeb se Plzeňské historické podzemí řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Prohlídkový okruh podzemím je dlouhý zhruba 800 m a prochází v hloubce 9 až 12 metrů pod historickým centrem města Plzně. Poznejte středověký život pod městem a odhalte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá.
>> Prohlídka Plzeňského historického podzemí
Hlavní partneři Turistika pro život |
Partneři Turistika pro život |
|||||
Turistika pro život - motivace k turistice, aktivnímu pohybu a poznávání nových míst, služeb a aktivit.
Provozujete zajímavý turistický cíl nebo službu pro turisty? Chcete k vám pozvat turisty?
Věříte, že máte kvalitní výrobky, oblečení nebo vybavení pro turisty a chcete, aby to všichnio věděli? Přesvěčte se o tom.
Tisíce turistů odměníme za návštěvu vašeho města, kraje, regionu nebo destinace.
© 2007 - 2024 Turistika.cz s.r.o.